Cover Image

Gdzie sprawdzą się posadzki z marmuru?

Marmur jest jednym z najpopularniejszych rodzajów kamienia naturalnego, który z powodzeniem wykorzystuje się zarówno w branży budowlanej, jak i rzeźbiarstwie bądź kamieniarstwie. Dzięki swojemu nieskazitelnemu oraz przede wszystkim bardzo pięknemu wyglądowi, a także wysokim walorom wytrzymałościowym i plastycznym służy on między innymi do wytwarzania nagrobków, blatów kuchennych, schodów oraz płytek, które z powodzeniem upiększą wnętrza naszych nieruchomości. Jako ciekawostkę warto również dodać, iż marmur pochodzący z Polski występuje w trzech odmianach, a mianowicie białej i zielonej Marianny oraz marmuru szarego.

Gdzie i dlaczego warto zastosować posadzki z marmuru?

Marmur w kontekście posadzek występować może pod wieloma postaciami. Zazwyczaj dostępny jest on w formie prostokątnych bądź kwadratowych płyt oraz mozaiki o różnych odcieniach i kolorystyce. Jest to kamień, dzięki któremu nasza posadzka nie tylko będzie pięknie się prezentować, ale także zyska bardzo dużą wytrzymałość na uszkodzenia. Nie zapominajmy jednak o tym, iż posadzki marmurowe wymagają stałej oraz bardzo dokładnej impregnacji w celu zachowania jej wszystkich walorów, które z czasem mogą utracić swoje właściwości (np. posadzka może dość mocno zmatowieć lub przestać być odporna na zarysowania).

Jeżeli chodzi o miejsca, do jakich idealnie nadawać się będą marmurowe posadzki, to należy tutaj wymienić przede wszystkim wszelkiego typu salony, pokoje czy korytarze oraz oczywiście na schody, czyli tam, gdzie mogą one pełnić funkcję reprezentacyjną. Oczywiście posadzki wykonane z marmuru stanowią również świetny pomysł, jeżeli chodzi o wykończenie wnętrz naszych łazienek czy też kuchni ze względu na fakt, iż będą się tam świetnie prezentować przez naprawdę długi czas, nie wymagając specjalnych form czyszczenia. Posadzki marmurowe warto stosować przede wszystkim ze względu na ich piękny wygląd, jak również trwałość materiału, stosunkowo łatwą pielęgnację oraz szerokie możliwości odnośnie zastosowań. Warto również wspomnieć o tym, iż posadzki z marmuru w doskonały sposób przewodzą ciepło.

Wróć
capenter4

Usługi kamieniarskie
na najwyższym poziomie
– Sierakowice, woj. pomorskie

Zadźwoń