Cover Image

Jak pielęgnować marmur?

Elegancki, ponadczasowy, dodający wnętrzu stylu i klasy na wiele lat. Marmur to wyjątkowy surowiec, który świetnie prezentuje się zarówno w reprezentacyjnym biurze, dużym domu, jak i niewielkim mieszkaniu. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że marmur będzie cieszył użytkowników doskonałym wyglądem przez długi czas. Przy wyborze marmurowych elementów warto postawić na sprawdzonego producenta i odpowiednią konserwację.

Marmur wymaga regularnego sprzątania

Aby marmurowy blat czy umywalka służyły jak najlepiej i wyglądały doskonale, trzeba im poświęcić regularnie nieco uwagi. Wszelkie zabrudzenia i wylane płyny, tłuszcz lub osady z mydła należy od razu usuwać miękką ściereczką z dodatkiem ciepłej wody. Marmur nie może czekać na gruntowne porządki kilka razy w roku – aby ewentualne plamy nie wdarły się w strukturę kamienia, należy wycierać go do sucha tak szybko, jak tylko zauważymy zabrudzenie. Marmur występuje w wielu niepowtarzalnych wzorach i kolorach. Im jaśniejsza barwa marmuru, tym ostrożniej trzeba postępować z ciemnymi płynami – czerwonym winem, kawą, czy w przypadku łazienki – z kolorowym mydłem i płynami do kąpieli. Nawet szybka reakcja na plamę może nie wystarczyć, aby skutecznie usunąć ją z powierzchni blatu czy płytek.

Konserwacja warta swojej ceny

Decydując się na marmurowe powierzchnie, warto zainwestować w impregnat, który będzie dla marmuru warstwą ochronną przed plamami i zabrudzeniami, wydobędzie charakterystyczny wygląd i wzmocni jego kolor i strukturę. Impregnację należy wykonać tuż po ułożeniu marmurowych elementów, ale warto powtarzać ją w regularnych odstępach czasowych. Impregnacja będzie skuteczna zarówno dla marmuru polerowanego, jak i matowego. Dzięki takiej konserwacji plamy z żywności i kosmetyków nie będą takim zagrożeniem i przy szybkim zmyciu, nie odbarwią kamienia, a marmur będzie świetnie prezentował się przez cały czas użytkowania.

Wróć
capenter4

Usługi kamieniarskie
na najwyższym poziomie
– Sierakowice, woj. pomorskie

Zadźwoń