Cover Image

Czy marmurowy kominek to dobry pomysł?

Marmur jako kamień naturalny ceniony jest od wieków ze względu na wysokie walory estetyczno-wizualne, jakie dostarcza. To klasa sama w sobie, elegancja i styl. Stosowany jest nie tylko do wykańczania schodów, blatów kuchennych, ale także zabudowy kominków. Właśnie kominkami z marmuru chcemy się dzisiaj zająć. Czy marmur na kominek to dobry pomysł? Jakie są zalety marmurkowego kominka?

Marmur – czy sprawdza się w domu?

Podstawową zaletą marmuru jest bogata ilość wybarwień, w których występuje i w związku z tym unikalność tego rozwiązania. Nie ma dwóch identycznie wykonanych kawałków marmuru. Zawsze będą one różnić się od siebie teksturą, odcieniem. Jednak w połączeniu z odpowiednio wykończonymi ścianami bądź podłodze stworzy niezwykle efektywne wnętrze. Pasuje zarówno do wnętrz urządzonych w stylu tradycyjnym, jak i tych widywanych w nowoczesnych pomieszczanych. Idealnie komponuje się z metalem i szkłem, przy czym jest odporny na działanie wysokich temperatur i erozję. Dzięki temu, że świetnie przewodzi i utrzymuje ciepło, sprawdza się jako zabudowa kominków.

Zalety kominków z marmuru

Kamień naturalny używany do zabudowy kominków przede wszystkim daje wrażenie solidności. Marmur dodatkowo nadaje mu imponującego wyglądu i możliwości dopasowania do indywidualnego charakteru każdego pomieszczenia. Odpowiednio dobierając preparaty pielęgnujące i środki do impregnacji zyskuje się niezwykle eleganckie i ponadczasowe wykończenie czy to salonu, czy sypialni. Dobierając wybarwienie płyty kamiennej, dobrze jest dopasować ją do stylu, wyglądu wkładu kominkowego, a także z takimi elementami jak podłoga, ściany i meble. Zaletą tego rozwiązania jest brak konieczności stosowania skomplikowanych sposobów codziennej eksploatacji kominka. Marmurowe kominki wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, od czasu do czasu pamiętając o nałożeniu preparatów konserwujących. Zwykle przeprowadza się ją raz w roku. Dzięki swojej naturalnej odporności na ścieranie nie będzie widać po nim śladów użytkowania. Co ważne nie odbarwia się nie tylko od słońca, ale również od wysokich temperatur.

Wróć
capenter4

Usługi kamieniarskie
na najwyższym poziomie
– Sierakowice, woj. pomorskie

Zadźwoń